Neodolatelný S-IPS panel od HP

Neodolatelný S-IPS panel od HP

Nedávno nám HP představil nové modely svých monitorů a mezi nimi mne zaujala řada ZR, která reprezentuje modely s panely typu S-IPS. Tyto panely se vyznačují významně lepšími zobrazovacími parametry než běžné TN panely. To ocení zejména uživatelé, kteří pracují s fotografiemi, grafikou, ale i běžní uživatelé, kteří sledují filmy a video na svém PC. Rozdíl je prostě natolik významný, že TN panel je dle mého názoru opravdu krajní řešení.

A nyní již ke specifikaci modelu od HP, tedy HP ZR22w :

Jedná se o širokoúhlý 21,5″ LCD monitor. Poměr stran je 16:9, což oceníte především při sledování filmů, ale i při běžné práci. Tento typ se může chlubit nízkou spotřebou elektrické energie. Značnou výhodou je i tzv. Pivot, díky tomu si monitor můžete otočit dle vlastních potřeb na výšku i na šířku.

LCD má optimální Full HD rozlišení 1920 x 1080 bodů. Dobrého obrazového podání monitor dosahuje díky jasu 250 cd/m2 a dynamickému kontrastnímu poměru 3000:1, díky tomu budou barvy opravdu jasné a výrazné. Především u sledování filmů oceníte technologii S-IPS, která poskytuje perfektně probarvený obraz a skvělé pozorovací úhly vertikálně i horizontálně 178°.

Snadné ovládání monitoru je zaručené přehledným OSD menu, kde je možné nastavovat jednotlivé parametry obrazu. Monitor je možné připojit pomocí vstupu DVI, D-Sub a Display Portem.

HP ZR22w má rozměry bez podstavce 507 x 230 x 36,7 mm a je možné ho postavit na pracovní stůl nebo uchytit na zeď pomocí VESA úchytu. Výrobce uvádí typickou spotřebu elektrické energie 33,5 W. Tento typ monitoru získal spoustu ocenění, mezi nejznámější lze uvést certifikaci Energy Star 5.0.

Nyní je v nabídce za 7 300,-

S-IPS za tuhle cenu, to je prostě bomba !

Nabídka platí do 31.8.2010. Po tomto termínu na dotaz.